X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Dzień V

Dzisiejszy dzień pielgrzymki należał do jednych z przyjemniejszych. Patronowało nam dzisiaj dwóch największych apostołów: Piotr i Paweł.

Po porannej modlitwie i solidnym posiłku wyruszyliśmy o godz. 7.30 z Hrubieszowa. Pogoda przez cały dzień sprzyjała naszemu pielgrzymowaniu: nie było ani za gorąco, ani za zimno. Po drodze do Chełma zatrzymaliśmy się przy dwóch kopcach: Unii Horodelskiej (z którego rozpościerał się przepiękny widok na okolice) i kopiec w Uchańce. W Chełmie wspólnie przeżyliśmy Mszę o 12.30 i pokłoniliśmy się Matce Bożej Chełmskiej. Mogliśmy się cieszyć z jubileuszów: Haliny i Bolesława , Ewy i Jakuba, oraz Elżbiety i Kazimierza, a także świętowaliśmy imieniny Piotrów i Pawła i urodziny Kazimierza i Basi. W najgorętszej porze dnia zeszliśmy do chełmskiego podziemia kredowego, gdzie temperatura wynosiła nawet 9 stopni. Zwiedziliśmy podziemne korytarze, gdzie dawniej wydobywano kredę, a dziś można spotkać Ducha Bielucha. Kolejną godzinę spędziliśmy podziwiając rynek w Chełmie i odpoczywając przed ostatnim etapem naszej podróży.

Po 38 km dotarliśmy do Wereszczyna, gdzie przywitali nas bracia Faustyni w swoim domu na uboczu, w pięknej okolicy. Po rozlokowaniu się zjedliśmy obfitą obiadokolację (m. in. trzecią już z rzędu pomidorową).

Teraz mamy czas na odświeżenie się. Przed nami jeszcze Apel o 21 a po nim czuwanie całonocne przy Eucharystycznym Panu Jezusie.

Basia

 

 

Dzień V fot. Paweł Kara

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+