X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Dzień I Sandomierz - Leżajsk

Z Sandomierza ...do Sandomierza

Machina ruszyła... pierwszy dzień za nami... słońcem powitał nas nadwiślański bulwar w Sandomierzu, słońce zresztą towarzyszyło nam podczas całego dzisiejszego pielgrzymowania. Sprawy organizacyjne przebiegły sprawnie i już o 8.30 modliliśmy się w sandomierskiej katedrze, modlitwom przewodził Pasterz - Biskup Krzysztof , który udzielił nam swego błogosławieństwa na dalsze pielgrzymowanie. Następnie na Rynku spotkała się z nami p. burmistrz Ewa Kondek... po wszystkich oficjalnych i nieoficjalnych pożegnaniach ruszyliśmy w końcu w kierunku Radomyśla, gdzie przewidziany był pierwszy postój i chwila odpoczynku...
W Zarzeczu gdzie dotarliśmy na 13...zostaliśmy pokrzepieni: dla ducha Mszą św. i dla ciała pyszną zupą. Pełni wdzięczności dla ks. Dziekana Zdzisława Drozda musieliśmy (niestety) ruszać dalej, przez „miasto" Ulanów do Krzeszowa i stamtąd już do sanktuarium w Leżajsku... gdzie dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

Podsumowując: nasza dzisiejsza podróż to 97 km, średnia prędkość (wg. niektórych, tzn. tych  z pokoju 109)- 18,7 km/h. Ilość kolizji - 1, poparzeń słonecznych - kilka......a tak w ogóle dokąd jedziemy w tym roku? No... do Sandomierza rzecz jasna. Naprawdę? No tak wyjątkową trasą szlakiem ,,Madonn Podkarpacia".

Dzień I Paweł Kara

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+