X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Dzień VI


Czwartek, drugi dzień wolny w Zakopanem rozpoczęliśmy przejazdem autokarami do sanktuarium na Olczy. O godzinie 7.00 została odprawiona Msza św. celebrowana przez ojców misjonarzy i naszych kapelanów pielgrzymkowych.

Po nabożnościach Kustosz przybliżył historie powstania sanktuarium i obdarował pielgrzymów cudownymi medalikami. Wszyscy byli zachwyceni wystrojem sanktuarium.

Następnie wróciliśmy na smaczne śniadanie, po którym większość z nas w grupach lub samotnie wyruszyła na zwiedzanie Zakopanego i okolic.

Grupa tarnobrzeska udała się na rowerach na trasę Poronin - Ząb - Gubałówka - zjazd do Zakopanego po trasie zobaczyliśmy rodzinny dom Kamila Stocha oraz kaplice Matki Bożej Różańcowej na Gubałówce.
Grupa Sandomierska jeździła po okolicy i zbierała pieczątki do swojej kolekcji.
Grupa Janowska odpoczywała w basenach termalnych w Chochołowie.
Grupa Ks. Piotra udała się w trasę dookoła Tatr. Godzina 21:30 jeszcze są w trasie, brat Roman również jeszcze w trasie do celu ma ponad godzinę.

O 21:00 odbył się apel w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej przy sanktuarium, jak w dniu wczorajszym. Pogoda dopisała. Pielgrzymi udali się na spoczynek, przygotowując się na pierwszy etap drogi powrotnej , którym będzie miejscowość Węglówka.

Ekipa Tarnobrzeska

Dzień VI

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+