X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Dzień VII

Piątek 24 lipca 2015r. szósty dzień naszej pielgrzymki. To dzisiaj dotrzemy do celu naszej drogi.

Dzień zaczęliśmy modlitwą poranną z liturgii godzin, którą odmówiliśmy na ołtarzu polowym Rokitniańskiego Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Po śniadaniu wszyscy udali się do Bazyliki aby powitać Matkę Bożą i poprosić Ją aby
wsłuchiwała się w nasze prośby i przedstawiła je swojemu synowi a naszemu panu Jezusowi Chrystusowi..

I w drogę! Dzisiaj pogoda i warunki do jazdy wyśmienite wszystko nam sprzyja. Zgodnie z planem przed południem docieramy do Witnicy. Wcześniej ksiądz proboszcz witnickiej parafii witał nas na brzegu Warty kropiąc wszystkich pielgrzymów wodą święconą.

O godzinie 12.00 Eucharystia, której przewodniczył ks. Henryk, homilię wygłosił ks. Wikariusz. Po Mszy Św. zostaliśmy zaproszeni do zwiedzania witnickiego browaru. Po zwiedzaniu Ks. Proboszcz ugościła nas w ogrodzie plebanii kawą, herbatą i pysznym ciastem. Było tak miło, że zabawiliśmy dłużej niż zaplanowaliśmy i wyjechaliśmy z małym opóźnieniem. Ostatni etap z małym postojem w Chwaszczanach przy pocysterskim kościele okazał się szybki. Straty zostały nadrobione i do Starych Łysogórek dotarliśmy prawie jak z planem.

Przywitały nas wspaniałym, obfitym obiadem panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Po zakwaterowaniu wszyscy udaliśmy się na Cmentarz Wojenny a następnie Ks. Kustosz siekierkowskiego Sanktuarium poprowadził Drogę Polskich Męczenników II Wojny Światowej "DONA NOBIS PACEM" po dziewięciu stacjach które poświęcone są Błogosławionym Męczennikom II wojny światowej których na ołtarze wyniósł Św. Jan Paweł II. Po przejściu 3 km drogi ks. kustosz zaprosił nas do Sanktuarium i przedstawił nam historie powstania Sanktuarium i jak się rozwija.

Po zakończeniu wszyscy udaliśmy się w drogę powrotną na nocny wypoczynek.


relacja - grupa sandomierska

Ps. Najlepsze życzenia z okazji imienin dla wnuczki Kingi od dziadziusia Cześka.


Dzień VII fot. Paweł Kara

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+