X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Dzień VII

Dziś po porannych modlitwach i pysznym śniadanku u Braci Faustynów w Wereszczynie wyruszyliśmy w trasę tradycyjnie około godziny 7:30. Pierwsze 30 km pokonaliśmy w mgnieniu oka gdyż upał jeszcze nie doskwierał.Po szybkiej wymianie dętki u jednego z pielgrzymów postój się powoli kończył i trzeba było ruszać w dalszą drogę. Następny postój był nie bez powodu dłuższy. Chętni zwiedzili Pałac Zamoyskich w Kozłówce oraz piękne przypałacowe ogrody. Cała grupa utrzymywała dosyć dobre tempo więc na postoje przyjeżdżaliśmy przed czasem.

Po kolejnych dwóch etapach około 30 kilometrowych zatrzymaliśmy się w Gołąbiu przy kościele gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii. Ostatni etap jechaliśmy wzdłuż Wisły pod eskortą Policji, która bezpiecznie nas zaprowadziła do schroniska młodzieżowego gdzie będziemy nocować. Mimo że dzisiejszy etap był najdłuższy to wszyscy bez problemu dali rade.

Wieczorem podsumowaliśmy całą pielgrzymkę, było wręczanie dyplomów, podziękowania, przemowy oraz omawianie planów na nadchodzący rok.

Stasiek

Dzień VII fot. Paweł Kara

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+