X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Dzień VIII

Sobota, drugi dzień lipca, ostatni nasz dzień na szlaku pielgrzymim. Poranek rozpoczęliśmy tradycyjnie jutrznią. Dzisiaj do przejechania mieliśmy 114 km na które składały się cztery etapy.

Pierwszy do Kazimierza Dolnego pokonany bardzo sprawnie, wiatr sprzyjał a słońce delikatnie nas ogrzewało. Kilkanaście minut odpoczynku n a kazimierzowskim rynku, wspólne zdjęcie i można było pedałować dalej pod eskortą policji.

Celem było Sanktuarium św. Stanisława Biskupa Męczennika w Piotrawinie gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii. Mieliśmy również możliwość ucałowania relikwii patrona tej parafii w relikwiarzu z 1700 roku.

Trzeci odcinek był wyjątkowy ponieważ poruszaliśmy się po drogach trzech województw: lubelskiego, mazowieckiego oraz świętokrzyskiego. W godzinę miłosierdzia zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Ożarowie gdzie wspólnie odmówiliśmy koronkę.

Później szybko uzupełniliśmy niezbędne przy tak wysokiej temperaturze płyny i ruszyliśmy pokonać ostatnie już kilometry podczas tegorocznej pielgrzymki. W prażącym słońcu, pod górkę ale daliśmy radę i dojechaliśmy szczęśliwie do Sandomierza.

Bogu niech będą dzięki wspólnie spędzony czas.

Dzień VIII fot. Paweł Kara

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 


WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+