X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Najnowsze informacje

24.07.2014

Rain, rain, rain...
Komańcza 6:00 Pierwsze myśli zaraz po otworzeniu oczu... Pada? Nie, nie pada, leje... Każdy wzdycha, ale to w tym deszczu objawia się nasz pielgrzymkowy trud. Nie ma co zwlekać, ani co czekać i zaraz po porannych modlitwach i śniadaniu wyruszamy w drogę.

Pierwszy etap do Jaślisk okazał się dość łatwy. Niektórzy nawet mieli na sobie coś suchego.
W Jaśliskach Eucharystia z piękną oprawą muzyczną przygotowaną przez grupę z OAZY przebywającą w pobliskim Wisłoku Wielkim. Po mszy jeszcze prezentacja rowerów, wspólne zdjęcia i zakupy. Wielkim powodzeniem cieszyły się podobno nasze pielgrzymkowe krówki.
Bazylika w Jaśliskach być może niezbyt wielka ale zasługuje na szczególne wspomnienie, gdyż miejsce to upodobał sobie papież Jan Paweł II. Przebywał w okolicach i wędrował po pobliskich wzgórzach... No właśnie: kto wie gdzie znajduje się góra Piotruś? Tak więc i my od czasu do czasu podnosiliśmy głowy spod strug deszczu i podziwiliśmy piękne okolice Beskidu Dukielskiego.

Kolejnym etapem naszej pielgrzymki była Pustelnia Św. Jana z Dukli znajdująca się głęboko
w lesie na stoku góry Garb, gdzie zatrzymaliśmy się na modlitwę Anioł Pański. Mimo ulewnego deszczu staraliśmy się podjechać aż pod samą górę... Jak zwykle na podjazdach sił próbują wszyscy, a z górki... no cóż... to nie ujma na honorze zejść na piechotkę, zwłaszcza że hamulce zdarliśmy doszczętnie przez ostatnie dwa dni.
W Nowym Żmigrodzie wysłuchaliśmy opowieści o życiu i działalności bł.ks.Władysława Findysza, męczennika czasów komunizmu.

Został nam ostatni etap ... Dębowiec, zwany często polskim La Salette, miejsce znane
z objawień i kultu Matki Bożej. Tu wreszcie przywitało nas słoneczko i dało nadzieję na lepszy dzień, przynajmniej pod względem pogody

Wieczór tradycyjnie upłynął na czyszczeniu rowerów. Trzeba było dokonać serwisu rowerowego i ubraniowego, byśmy jutro sprawnie mogli wyruszyć w dalszą drogę.
Zwieńczeniem dzisiejszego etapu pielgrzymki była konferencja - orędzie Matki Boskiej
z La Salette, a ukoronowaniem Apel Maryjny.

Agnieszka


Dzień VI Paweł Kara

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Dzień VI Mariusz Muniak

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+