X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Najnowsze informacje

31.05.2016

Relacja z spotkania w Rakowie


Nadeszła wiosna i my znów wyruszamy w drogę...
Spotkanie w Rakowie rozpoczyna się wraz z biciem dzwonów na Anioł Pański. Po modlitwie wyruszamy w drogę poprzez wioski, pola i lasy świętokrzyskie.Okolice piękne lecz wszyscy rwą do przodu ...Grupka niewielka, ale mocna, tempo ostre i tradycyjnie wzrasta gdy tylko na horyzoncie pojawi się jakaś górka. Chwila odpoczynku nad zalewem w Daleszycach i znów przed siebie, tym razem wzdłuż Czarnej Nidy do Tokarni, gdzie w planach mamy zwiedzanie muzemu wsi kieleckiej. Oglądaliśmy drewniane domy i zabudowę dawnych czasów ... a jak się okazało nie tak zupełnie zamierzchłych, bo niejednokrotnie i przy drogach mijaliśmy domki niczym ze skansenu. Wieczorem dotarliśmy do Chęcin gdzie uczestniczyliśmy w Mszy świętej i procesji w oktawie Bożego Ciała.


Sobota... Wita nas piękna pogoda i równie piekny widok na zamkowe wzgórze w Chęcinach. Jak zwykle pobudka przed czasem. Poranek rozpoczynamy modlitwą z brewiarzem, a nastęnie zdobyciem Góry Miedzianki skąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę.
Jako że rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza więc i my ruszyliśmy śladami wielkiego pisarza do miejscowości Oblęgorek, gdzie znajduje się dwór podarowany pisarzowi przez społeczeństwo polskie. Następnie podążamy świetokrzyską częścią szlaku Green Velo w kierunku Kielc odwiedzając najciekawsze punkty w mieście na czele z klasztorem w Karczówce, pałacem biskupim i niezwykłym kamieniołomem Kadzielnia. Dalej szlak poprowadzi nas do Rakowa, naszego punktu docelowego. Tutaj spotkanie zakończyliśmy Mszą św.
I znów przyszło nam się rozstać... tak więc jeszcze raz dziękuję wszystkim za towarzystwo w drodze i życzę powodzenia i wytrwałości na pielgrzymce, która wyrusza już wkrótce.

Agnieszka


WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+