X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Najnowsze informacje

25.06.2016

Pod opieką sług bożych Wincentego i KolumbyJedziemy już siódmy raz. Przybywa nam lat (mam tez na myśli wiek pielgrzymki). Jednak za każdym kolejnym razem jest inaczej. Odczuwam, że ta pielgrzymka również przyniesie tego doświadczenie.
Są starzy pielgrzymi - ci od samego początku, są nowe osoby - Basia i Adam i Jakub chociażby - to nasza młodzież.

Prowadził nas dzisiaj Pan przez swoje sługi Ks. Wincentego Granata w WSD i Matkę Kolumbę Białecką - to w Wielowsi jest pierwszy dom zakonny sióstr dominikanek klauzurowe i Jej doczesne szczątki, a jutro miniemy klasztor benedyktynek w Przemyślu gdzie stawiała pierwsze kroki w powołaniu zakonnym.

W Krzątce - ojczyźnie Ks. Jana Wilka miała miejsce pierwsza Eucharystia. Bolek wręczył nam własnoręcznie plecione różańce - to dobry znak i zapowiedź, że trzeba się nam modlić.

W Cholewianej Górze wybiła godzina Miłosierdzia 15.00 i zaczął się mecz Euro z udziałem Polaków, dlatego już do Żołyni ruch uliczny był minimalny nawet na 19 w Sokołowie. Transmisja radiowa, aplikacje sprawiły, że można kibicować także w czasie pielgrzymkowego etapu.

W Żołyni wszyscy już śpią u rodzin, to chyba dopiero drugi raz w takiej formie nocujemy - jest bardzo gościnnie. Dziękujemy za wspólny Apel w pięknym kościele - jeden z większych w archidiecezji przemyskiej , a szczególnie Jackowi i Joannie Kuras z Żołyni to oni zadbali o wszelkie aspekty naszego pobytu w Żołyni - Bóg zapłać Wam.

Pielgrzym

 

Dzień I fot. Paweł Kara

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+