X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Najnowsze informacje

28.06.2016

Pielgrzymujemy z Matką Bożą Sokalska.
Podróżując kolejny dzień po pograniczu dane nam było dotknąć i poczuć czar wielokulturowości Rzeczypospolitej i wszystkich problemów z tym związanych. Mimo upływu czasu rany wciąż pozostają nie zabliźnione. Podupadłe cerkwie tkwią w pięknie krajobrazu ale i świadczą o skomplikowanych relacjach między społecznościami religijnymi. Sztucznie narzucone granice do dziś oddziaływają na perspektywy gospodarcze i społeczne oraz determinują w osuwanie się w niebyt i tak sennych nadgranicznych miejscowości. Innymi słowy nie da się uciec od określenia ściana wschodnia.

Wszystko to rekompensowane jest przez przyrodę oraz wielką gościnność i otwartość miejscowych. Warto tu być, widzieć i zwiedzać ale czy mieszkać ? chyba, że jesteśmy ordynatem wsi Pizuny.

Nie da się ukryć, że można wielbić Boga na wiele sposobów i to podkreślają wszyscy Ci którzy pamiętają tamte czasy, kiedy żyli w zgodzie bez wykluczania wzajemnego bez względu na wiarę.

Radruż - kto nie widział, nie zrozumie. Tu warto być, tu trzeba być, tutaj jak w soczewce skupia się piękno tej ziemi zarówno w kontekście duchowym, kulturowym oraz środowiskowym.

Deszcz, wiatr i ciężka droga nie były w stanie przeszkodzić nam w zauważeniu piękna tej ziemi. Kolejną perłą na naszej drodze pielgrzymowania był świątynia w Tomaszowie Lubelskim. Nie kamień, nie marmur ale bele modrzewiowe w wyprawnych rękach rzemieślników dały świadectwo miłości Boga. Powstało dzieło - świątynia która przez swoje piękno zbliża nas ze stwórcą. Dzisiaj dane nam było oddać uwielbienie Boga po przez ofiarę Eucharystyczną.

Matko Boża Sokalska szukaliśmy Cię, błądziliśmy a Ty cierpliwie czekałaś abyśmy mogli złożyć swe prośby i uwielbiać Ciebie w modlitwie. Matko tych ziemi, pięknych nadbużańskich szczęśliwi jesteśmy, że mogliśmy stać przed Twoim tronem.

Mężczyźni w słusznym wieku.

 

Dzień IV fot. Paweł Kara

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 


WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+