X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Najnowsze informacje

02.07.2016

Na finiszu
 

Sobota, drugi dzień lipca, a zarazem ostatni dzień na naszym szlaku pielgrzymim. Poranek rozpoczęliśmy tradycyjnie - Jutrznią. Dzisiaj do przejechania mieliśmy 114 km, na które składały się cztery etapy.

Pierwszy - do Kazimierza Dolnego pokonany bardzo sprawnie - wiatr sprzyjał, a słońce delikatnie nas ogrzewało. Kilkanaście minut odpoczynku na kazimierzowskim rynku, wspólne zdjęcie i można było pedałować dalej pod eskortą policji.

Celem było Sanktuarium św. Stanisława Biskupa Męczennika w Piotrawinie, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii. Mieliśmy również możliwość ucałowania relikwiarza patrona tej parafii z 1700 roku.

Trzeci odcinek był wyjątkowy, ponieważ poruszaliśmy się po drogach trzech województw: lubelskiego, mazowieckiego oraz świętokrzyskiego. W godzinę miłosierdzia, zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Ożarowie, gdzie wspólnie odmówiliśmy Koronkę.

Później szybko uzupełniliśmy niezbędne przy tak wysokiej temperaturze płyny i ruszyliśmy pokonać ostatnie już kilometry podczas tegorocznej pielgrzymki. W prażącym słońcu, pod górkę, ale daliśmy radę i dojechaliśmy szczęśliwie do Sandomierza.

Bogu niech będą dzięki wspólnie spędzony czas.

Obiektywny


Dzień VIII fot. Paweł Kara

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 


WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+