X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Najnowsze informacje

24.07.2017

po górach, dolinach...Piękny mglisty poranek wprowadził nas w bogactwo całego dnia. Naszą poranną modlitwą była jak zwykle jutrznia. Syto zastawiony przez siostry stół, więc obfite śniadanie przygotowało nas do ciężkiego ale jakże bogatego w wrażenia dnia.

Pierwszy etap podróży w rześkim porannym powietrzu zaprowadził nas do pięknie położonego sanktuarium w Jamnej gdzie odbyła się eucharystia pod przewodnictwem księdza Jana.

Drugim przystankiem było Tropie dawniej Święty Świerad gdzie nad pięknym zakolem Dunajca podziwialiśmy wspaniały XI wieczny (romański kościół) gdzie znajdują się relikwie świętego Świerada. Kolejną atrakcją przyrodniczo-turystyczną była huśtająca się kładka nad Dunajcem.

Ostatnim przed Nowym Sączem przystankiem było Sanktuarium Maryjne w Przydonicy gdzie znajduję się zabytkowy XV w. kościół z tryptykami który od 6 lat zamknięty jest dla wiernych z powodu prowadzonych prac konserwatorskich ale za to w nowym kościele parafialnym, gościnnie otworzył nam drzwi ksiądz proboszcz. W bardzo ciekawy sposób przedstawił historię całej parafii, udzielając kilku cennych wskazówek wychowawczych.

Po ciężkim upalnym dniu pełnym podjazdów, trzech awariach w towarzystwie profesjonalnej eskorty policyjnej dotarliśmy do Nowego Sącz gdzie goszczą nas O.O Jezuici.

Stanisław Pieróg, Jakub Jagodziński & Adam Pawełek


WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+