X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Najnowsze informacje

02.08.2017

Malowany powrótTa niedziela różniła się od minionej. Blisko trzy razy dłuższa trasa, więcej zmęczenia i emocje całkiem odmienne bo towarzyszące ,,powrotne napięcie” . Czemu malowany powrót? Gdyż po porannej przeprawie promowej na Dunajcu w Wietrzychowicach, dojechaliśmy do Zalipia. Zalipie to malowany kościół, malowane domy, budy, studnie, ule i wszystko co się da.
da. Malowanie, które zapoczątkowała Felicja Curyłowa, do dziś stanowi o oryginalności tej wioski, jej niezwykłych barwach budzących radość ale również będące świadectwem wierności tradycji i pracowitości mieszkańców Zalipia.

Każdy kolejny kilometr przybliżał nas do Sandomierza. Prowadziła nas Wisła, wzdłuż której wiodła droga oraz świadomość, że wszystko ma swój kres. Gdy zatrzymaliśmy się na rynku przy figurze Matki Bożej, odtarło do nas, że kolejna pielgrzymka jest już zakończona, Sandomierz równie piękny jak Małopolska i jej widoki i skarby. Jesteśmy pewni, że to, co napełniło nasze serca i umysłu przez 9 dni wędrówki jeszcze długo będzie w nas trwało i miejmy nadzieję owocowało. Teraz czas na wspomnienia i rozważania oraz dzielenia się z biskimi doświadczeniem wspólnej drogi. Dziękujemy każdemu z naszego peletonu, zabezpieczającym trasę, wszystkim spotkanym i podejmujących nas życzliwie w miejscach, których dotknęła nasza stopa. Przede wszystkim Opatrzności za prowadzenie i niezliczone dary i wrażenia i Matce naszych wypraw obecnej w znakach Jej wizerunków na Małopolskiej ziemi.

Dzień IX fot. Wiesław Łokaj

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Dzień IX fot. Paweł Kara

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+