X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Najnowsze informacje

29.07.2018

Na południe...


,,Wy dajcie im jeść..." - dziś Jezus posyła zgromadzenie eucharystyczne w Sianowie, posyła i nas. Ostatni dzień oktawy Wielkiego Odpustu Sianowskiego, a my już w drodze pewnie gdzieś na odcinku Autostrady Bursztynowej... w kierunku południa.

9 lat dopełniło się, Sianowo było dla wszystkich bez wyjątku zagadką - co Maryja Królowa Kaszub nam powie? Kaszubska wiara to nie tylko slogan - to żywa rzeczywistość żywej wiary, rodzin Bogiem silnych, żywej rozmodlonej, kochających Maryję sanktuaryjnej parafii w Sianowie.

9 pielgrzymka to odpowiedź na pytanie jak wypełnić czas Jubileuszu Diecezji - zobaczyć na własne oczy miejsca, dotknąć historii miejsc i wspólnot w których wyszli jej Pasterze: bp. Sygnet, bp. Piotr Gołębiowski, bł. Ks. Rosłaniec.

To odpowiedź na wezwanie by odnowić przyjaźń ze Św. Stanisławem Kostką i św. Faustyną czy św. Stanisławem Papczyńskim.

Ciekawostka z duchowej geografii Pielgrzymki Rowerowej Diecezji. W tym roku zamknęliśmy pewien krąg. Przez 9 lat odwiedziliśmy, a co więcej nocowaliśmy we wszystkich województwach w Polsce i z mocą możemy zawołać: Piękna nasza Polska cała! Brzmi to prawdziwie i dumnie w roku Niepodległej. Czyż nie ułożyło się to w swoistą nowennę do Niepodległej w jej 100 lecie?

Wracamy z Sianowa... bogatsi, pokorniejsi ale dumni,
z pokojem i nadzieją w sercu.

O szczegóły pytajcie gdy spotkacie się tymi, którzy wrócą już dziś!!!

Do zobaczenia!
Ks. Piotr

Sianowo Dzień IX

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+