X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Najnowsze informacje

27.09.2013

Kolejny raz w Klimontowie...


Piątek -20.09.2013r.

I znowu spotykamy się w Klimontowie. To tutaj dokładnie trzy miesiące temu wspólnie przygotowywaliśmy się przed pielgrzymką do Ostrej Bramy.
Teraz nadszedł czas, aby powspominać wspólnie spędzone chwile w drodze do Wilna i już powolnymi krokami zacząć planować przyszłość.
Zgrupowanie rozpoczęliśmy, jakżeby inaczej, rowerowo. Na stracie stanęło 7 odważnych, którzy dzisiaj stawić mieli czoło trudnym warunkom pogodowym z uwagi na wiatr. Ruszyliśmy przez Nasławice i Kleczanów. Po drodze dołączył do nas jeszcze jeden pielgrzym. Miał i dołączyć drugi, ale nasze drogi przecięły się dopiero po powrocie w Klimontowie.
Dalej przez Dobrocice dotarliśmy do Pielaszowa. Tu zatrzymaliśmy się na chwilę przy pomniku ku czci poległych żołnierzy AK i BCh. Słońce już coraz bardziej chowało się za horyzontem, więc powoli musieliśmy wracać w kierunku Klimontowa. Po drodze odwiedziliśmy jeszcze ruiny zamku w Międzygórzu, Ossolin wraz z „Betlejemką". Pogoda jak zwykle dopisała, jedynie na wiatr można było trochę ponarzekać.
Wieczorem grono pielgrzymów znacznie się powiększyło. Po uczcie dla ducha i ciała, nastąpił moment kulminacyjny spotkania, a więc projekcja fragmentów filmu pielgrzymkowego. Na wszystkich zrobił on wielkie wrażenie, a sceny z pierwszego dnia, to można powiedzieć teatr jednego aktora . Na pewno będziemy czekać z niecierpliwością na już gotowy film.
Po pokazie, część pielgrzymów wróciła do swoich domów, część natomiast została na noc w klasztorze podominikańskim, aby z samego rana ruszyć na Pogórze Szydłowskie.


Sobota -21.09.2013r.

Dziś zdecydowanie raźniej, bo pielgrzymi dopisali. Na początku łatwo nie było, bo małe podjazdy i wiatr dawał o sobie znać. Wszystkie trudności jakie pokonywaliśmy na trasie dzisiejszego dnia były jednak rekompensowane przez przepiękne krajobrazy, szczególnie panorama Gór Świętokrzyskich pojawiająca się na widnokręgu co jakiś czas. A jazda po idealnie gładkich drogach była samą przyjemnością.
Pierwszy dłuższy postój i chwile na odpoczynek, posiłek i ... pieczątki mieliśmy w Rakowie. Dalej jadąc praktycznie cały czas wzdłuż zbiornika wodnego Chańcza dojechaliśmy do Kotuszowa i kościoła św. Jakuba. Tu bardzo serdecznie przyjął nas ksiądz proboszcz Jerzy Sobczyk. Po wspólnej modlitwie Anioł Pański, ks. proboszcz pokrótce przybliżył nam historię kościoła oraz historię Jakubowego szlaku.
Następnie zwiedziliśmy Szydłów z pięknie zachowanym zespołem murów miejskich z okresu średniowiecza. Ostatnim przystankiem na trasie były Rytwiany i Pustelnia Złotego Lasu. Tutaj nabraliśmy sił na dalszą jazdę. Pielgrzymi się najedli, co niektórzy rozgrzali i po krótkiej modlitwie wyruszyliśmy z powrotem do Klimontowa. W Pustelni można było zauważyć jak rozpędu nabierają prace przed benefisem serialu „Czarne Chmury", który w ten weekend odbędzie się właśnie tutaj.
Do klasztoru w Klimontowie wróciliśmy zgodnie z planem, szybkie pakowanie rowerów i pożegnanie, aby do następnego...


WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+