X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Najnowsze informacje

05.05.2014

Spotkanie w Komorowie - Relacja


Wiwat Maj, 1 maja 2014r. - w Komorowie pierwsze spotkanie rowerowe w tym sezonie przygotowujące do V Pielgrzymki Rowerowej Diecezji Sandomierskiej.

Wszystko zgodnie z planem od samego początku. Punktualnie i z zapisem na listę obecności (26 osób), po modlitwie i błogosławieństwie Bożym w drogę. Wyruszyło nas ponad 30 osób, gdyż pojawili się na początek również „ciekawscy" i sympatycy z Nowej Dęby i z Mielca też. Pierwszym celem Ostrowy Tuszowskie i Madonna z Puszczy - wspólna modlitwa i wpis do księgi. A porządki wokół świątyni na wysoki połysk. I w dalszą drogę, trochę wydłużoną przez Trzęsówkę i Siedlankę do Niwisk. A stąd już zgodnie z planem przez Kamionkę do Sędziszowa Małopolskiego gdzie na rynku lodów tradycyjnych nie zabrakło i innych darów Bożych - chleba i kiełbasy domowej produkcji własnej. Po chwili relaksu i już pełnego, ciepłego słońca ruszamy w dalszą trasę, bo obiad w Raniżowie oczekuje.

Przemieszczamy się całkiem sprawnie, bez pośpiechu i w dobrej kondycji w dwóch grupach. Podziwiamy już po raz drugi, tym razem „od spodu", autostradę A4, Przedbórz, Kupno, Widełka (awaria z przerzutką - bratnia pomoc holownicza), Przewrotne i przed piętnastą jesteśmy w przedszkolu w Raniżowie. Ks. Konrad zadbał aby nam nie zabrakło pożywienia, chociaż sam musiał forsować furtę w sandomierski seminarium, to zwinne operatorki lokalnej kuchni podjęły nas raniżowskim daniem i dobrym ciastkiem z kawą. Teraz tylko przez Dzikowiec i Poręby Dymarskie do Komorowa - jest miło i ciepło.

Kto tylko pragnął mógł jeszcze i na ostatnie wezwania litanii loretańskiej dołączyć w Komorowskim kościele i podziękować za szczęśliwy i piękny dzień naszego spotkania we wspólnej gromadzie nie tylko pilegrzymkowej. Ks. prob. Andrzej Cag (który również „wzbogacał" dzień Otwartej Furty w sandomierskim seminarium ze swoim zespołem grającym) bardzo się cieszył, że mógł nas przyjąć na terenie przykościelnym, a spragnionych jeszcze napoił po przebytej drodze upalnego popołudnia.

Dziękuję bardzo i zapraszam do kolejnych wspólnych spotkań w tym czasie przygotowujących na pielgrzymkowy szlak rowerowy.

Dołączam również mapkę z naszego dnia, gdyż nie wszyscy wiedzieli skąd i dokąd przemierzyli dzisiejszy szlak, a pokonaliśmy ok. 115km.

ks. Jan W.-racer

GALERIA

Spotkanie Komorów - Grzegorz Świętek
Kod:

Spotkanie Komorów - Grzegorz Świętek

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Spotkanie Komorów - Paweł Kara
Kod:

Spotkanie Komorów - Paweł Kara

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+