X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Pożegnanie z ziemią sandomierską

Pożegnanie z ziemią sandomierską.

Tak można zatytułować pierwszy dzień pielgrzymki. Ostatnie dotknięcie pereł architektury nadwiślańskiej krainy, Skotniki Sandomierskie, romańska świątynia św. Floriana w Koprzywnicy, Bogoria. Dla wielu naszych pielgrzymów to nieznane dotąd, widoki na pola kapusty czy owocowe sady. To wyjątkowa sceneria do pielgrzymowania.
Dziś żegnali nas w Sandomierzu przedstawiciele Kościoła sandomierskiego w osobie ks. Pawła Bieleckiego kanclerza kurii diecezjalnej, oraz ks. Krzysztof Irek, który podzielił się słowem Bożym. Pożegnał nas Pan Jerzy Borowski burmistrz miasta Sandomierza - wsparciu miasta zawdzięczamy tegoroczne, piękne koszulki.

Przejdźmy do centralnego wydarzenia dnia dzisiejszego to Eucharystia w sanktuarium Pani Ziemi Sandomierskiej w Sulisławicach. Modlitwą w tym miejscu zawierzyliśmy Maryi naszą drogę. Szczególnym darem dla nas na początku drogi była homilia ks. Zbigniewa Kurasa, który patronuje naszemu pielgrzymowaniu od samego początku. Kapelan Kolarstwa Polskiego i Duszpasterz Sportowców Diecezji Sandomierskiej jak sam przyznał po raz pierwszy w takim gronie dał świadectwo o działaniu Pana Boga w Jego życiu kolarskim, trenerskim i kapłańskim. Świadectwo to wpisało się niezwykle w to, co przed nami w dniach najbliższych a zatem trud, poświęcenie, nieraz okazja do narzekania, a także w rys Maryjny i Jej Pasję. Dziękujemy ks. Zbigniewowi za orędzie nadziei, które wbrew pozorom zawsze płynie spod krzyża.

A aktualnie gościmy się w Rakowie w pięknej nowoczesnej szkole im. Jana Pawła II, jesteśmy po wspaniałym obiedzie, który był nagrodą za blisko 78 km pedałowania. O 21 spotykamy się na apelu w sanktuarium Matki Bożej Cudownej Przemiany na który ponowił zaproszenie odwiedzający nas w szkole nowy proboszcz Ks. Paweł Mackiewicz.

Ks. Piotr

Dzień I - Paweł Kara
fot. Paweł Kara
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Dzień I - Krzysztof Pikula
fot. Krzysztof Pikula
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+