X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Spotkanie Organizacyjne

Zgrupowanie przed startem Pielgrzymki do Świętej Lipki dobiegło końca.
Do Janowa Lubelskiego dotarło blisko 40 pielgrzymów, co stanowi znaczną część zgłoszonych uczestników pielgrzymki.

Pokonaliśmy trasę wynoszącą 125 km, która wiodła przez Janów Lubelski - Frampol - Hedwiżyn - Biłgoraj - Sól - Kurzynę - Zarzecze - Jarocin - Momoty - Janów Lubelski. Wspólnie przebyta droga i świetna kondycja uczestników, potwierdziła, że grupa jest w zaawansowanej fazie przygotowań.

Piątkowe i sobotnie spotkanie było okazją do poznania się, wspólnej modlitwy
w Sanktuarium Matko Bożej Różańcowej w Janowie Lubelskim.
Poruszaliśmy wiele istotnych kwestii związanych bezpieczeństwem i szczegółami wspólnego pielgrzymowania. Liczymy, że czas wspólnego spotkania pomoże, aby pozostałe jeszcze dwa tygodnie wykorzystać na dopięcie osobistych przygotowań.

Niezwykłą chwilą było nieplanowane spotkanie z kapłanem diecezji zamojsko-lubaczowskiej na jednym z postojów, gdzie doświadczyliśmy łaski uczczenia przez ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II. Pan Bóg przygotowuje rozmaite niespodzianki, dla tych, którzy z odwagą idą za Nim. Tak odczytujemy tę chwilę spotkania w przed dzień 12 rocznicy pobytu Jana Pawła II na ziemi sandomierskiej.
Dziękujemy za przybycie do Janowa Lubelskiego, szczególnie uczestnikom, którzy przemierzyli najdłuższą drogę min. z Niepołomic i Piotrkowa Trybunalskiego. Kilka osób przybyło także rowerem min. z Ostrowca Świętokrzyskiego czy Krzątki koło Nowej Dęby. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie gospodarzom janowskiego sanktuarium na ręce kustosza Ks. Jacka Staszaka, pielgrzymom z Janowa Lubelskiego za przyjęcie na nocleg uczestników przybyłych spoza Janowa Lubelskiego, oraz parafiankom z Zarzecza za profesjonalne przygotowanie kolarskiego obiadu dla wszystkich uczestników zgrupowania.

Zachęcamy do odwiedzin galerii z sobotniej trasy. Niech Pan Bóg błogosławi
w decydującej fazie przygotowań do udziału w pielgrzymce.

Zapraszamy do wspominania i przeglądania obrazów z "przedpielgrzymkowego" zgrupowania, które odbyło się w dniach 10 - 11 czerwca 2011r.
Autorem zdjęć jest Paweł Kara.

Spotkanie organizacyjne

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+