X Pielgrzymka // Sandomierz - Jasna Góra - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie // 20 - 28 lipca 2019

 Matka Boża
Królowa Kaszub


 

Spotkanie w Zarzeczu

II Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej zakończyła się 2 lipca 2011 r. Już w czasie jej trwania nieraz pojawiał się temat spotkania popielgrzymkowego. Wiadomo było, że takie spotkanie na pewno będzie, pytanie tylko gdzie i kiedy. Po długich ustaleniach w końcu organizatorzy wybrali miejsce i czas. Spotkanie to odbyło się w dn. 10 września 2011 r. w Zarzeczu. Kto tylko mógł, przybył do Zarzecza w godzinach porannych, aby wspólnie wyruszyć na rowerach do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Na trasę wyruszyło ok. 20 rowerzystów, aby pielgrzymować w atmosferze radości i wzajemnej życzliwości.

Wyruszyliśmy około godz. 9.00 i znów przypomniały się niezapomniane chwile wspólnego pokonywania drogi rowerem w rodzinnym gronie. W drodze do Leżajska zatrzymaliśmy się na odpoczynek przy przydrożnej kapliczce i źródełku. Gdy dotarliśmy do Leżajska znów poczuliśmy prawdziwą radość jaką daje wspólne pielgrzymowanie na rowerze. Tam był czas na prywatną modlitwę i podziwianie barokowej bazyliki słynącej z pięknych organów. W drodze powrotnej podążaliśmy przez okoliczne wioski i wsie, aby ominąć główną drogę. Chociaż przed południem niebo było zachmurzone to w drodze powrotnej zrobiła się piękna, słoneczna pogoda, co jeszcze spotęgowało naszą radość. Do Zarzecza powróciliśmy ok. 16.00, gdzie już czekał obiad, na który wszyscy zasłużyli bowiem przejechaliśmy ok. 106 km.

O godz. 18.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Śnieżnej w Zarzeczu. Wówczas dołączyli ci, którzy nie mogli jechać rowerem do Leżajska. Po zakończonej Mszy św. spotkanie przeniosło się do sąsiedniej szkoły, aby tam wspominać wspólne pielgrzymowanie do Świętej Lipki. Wspomnienia ułatwił nam przygotowany film, który każdy z uwagą oglądał. Po obejrzeniu filmu i krótkiej dyskusji o planach na przyszłość spotkanie dobiegło końca. Wszyscy udali się do swoich domów w atmosferze radości, zbudowani faktem, że było to bardzo udane spotkanie, wypełnione wieloma rozmowami, wspomnieniami oraz planami na przyszły rok. Dzięki niemu wszyscy mieliśmy okazję do wspólnej modlitwy, rozmów i pogłębienia wzajemnych relacji. Za przygotowanie spotkanie, wspólnie spędzony czas, za gościnę i życzliwość parafian z Zarzecza serdecznie Bóg zapłać !

 

dk. Konrad Fedorowski

Zarzecze

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

WSPIERAJĄ NAS:

stat4u Google+